Види помелу кавових зерен

Ступінь помелу (також як і ступінь обсмажування кави) є дуже важливим аспектом у приготуванні напою. Безумовно цей критерій заслуговує на увагу при виборі кави. Як він впливає на смак? На аромат? І власне, які види помелу бувають? У цій статті ми будемо шукати відповіді на дані питання.
Найкращий напій виходить з якісних зерен (не менш важливо правильно вибрати сорт), подрібнених безпосередньо перед заварюванням. Якщо зерна вже подрібнені, зберігати їх слід тільки в герметично закритій ємності. Ідеальним було б використання скляної банки з щільною кришкою, (для запобігання контакту з зовнішнім середовищем).Або фольгований влагоустойчивий пакет, надійно скріплений затискачем (можна скористатися звичайною прищіпкою для білизни). При контакті з повітрям властивості втрачаються, аромат вивітрюється, і смак стає вже не таким насиченим.
Отже, ступеня помелу зерен діляться на такі основні категорії: дрібний, середній, великий. А ще є помел для еспресо і порошкоподібний.
Спосіб заварювання грає ключову роль. Так, кава грубого помелу найкраще готувати в кавомашині, крапельної кавоварці, або за допомогою френч-преса (при цьому способі процес повинен триває близько 4-х хвилин). Розмір шматочків грубого помелу – приблизно 1 міліметр. Таку каву виходить неймовірно насичений і ароматний. Але заварювати його треба трохи довше.
Середній помел вважається універсальним. Його можна застосовувати і з кавоварки, і в кавнику, а в крапельних кавоварках напій буде просто ідеальним. Але, важливо стежити за тим, щоб кавова гуща не потрапляла в чашку (для цього передбачені спеціальні фільтри). Смак і аромат при цьому виходить чудовий! Максимально насичений і яскравий.
Дрібний помел ідеальний для турки. Це східний метод заварювання, підійде не для всіх. За консистенцією схожий на борошно, яка осідає на дні чашки. При приготуванні такого напою є дуже багато нюансів, які необхідно враховувати. Має бути дотримана правильний температурний режим, кількість спецій та інше.
Помел для еспресо – це щось між середнім і дрібним. Такий вид заслужено вважається елітним, адже смак і аромат дійсно прекрасний.

kositua
Коментарів немає
Категорії:
Статі
Поділитися
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку